Köszönjük a diáknapi beszámolót!

“Diáknapi összefoglaló

Hagyományaink szerint ismét májusban tartottuk meg a diáknapot. Ez úttal is igyekeztünk színes és tartalmas programokat összeállítani a gyerekeknek. Sikerült olyan ötleteket megvalósítani, amelyek igazi élményt nyújtottak mind az alsós, mind a felsős tanulóinknak. Napindító meglepetésként kapta meg minden diák az Alapítvány ajándékát reggel, az osztályba érkezéskor. A délelőttöt az alsósok kókuszgolyó készítéssel, kézműveskedéssel és csillámtetkózással kezdték. Ez alatt a teljes felső tagozat játékos sportvetélkedőn vett részt. Ezt követően iskolánk minden tanulója kutyás és lovasbemutatót láthatott az udvaron 2 x 15 perces váltásban. A továbbiakban, forgó rendszerben, minden osztálynak volt alkalma csaknem valamennyi állomásra eljutni. A legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki kivette részét a kókuszgolyó gyártásból, így tetemes mennyiségű édesség készült (5,5 kg darált kekszből). Ezeket osztályonként, tányérra összekészítve, ebéd után kapták meg a gyerekek. Mivel a 4- 5/c-sek osztályfőnöke éppen ezen a napon tett minősülő vizsgát, és a gyerekkel órákat tartott, így ők kimaradtak a sütikészítésből, ezért minden osztály a sajátjából felajánlott számukra néhány darabot. A végére nekik is összegyűlt egy egész tányérnyi csemege. A felsősöknek lehetőségük nyílt kvíz játékban is kipróbálniuk magukat. A délelőtti program zárásaként az alsótagozatosok is részt vettek a játékos sportvetélkedőn, és idén sem maradt el a tanár – diák kosárlabdameccs. A gyerekek és a kollégák visszajelzései alapján, különleges élményt nyújtott számukra a kutyákkal és lovakkal való találkozás, nagyon jól érezték magukat. Tartalmasnak, változatosnak, élménydúsnak értékelték a napot, ami a délelőttel korán sem ért véget, hiszen a délutános kollégák gondoskodtak a folytatásról. Az udvari party hangulathoz hozzájárult a zene, a tánc, a limonádé, az arcfestés és a szülői munkaközösség jóvoltából biztosított hatalmas mennyiségű palacsinta is. Mi szervezők örömmel vettük a sok pozitív visszajelzést, ezek tükrében eredményesnek tekintjük ezt a napot. Ez úton szeretnénk még egyszer megköszönni az Alapítvány teljeskörű anyagi támogatását.

Budapest, 2024. június 7.

​Tóth Éva

​Skornyák-Mészáros Eszter